YEME & İÇME

otelimizde Bulunan alaçatı’nın popüler restoranı sota alaçatı’nın İmza lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz…

Denizin en özel lezzetlerinden canlı istiridye, canlı ıstakoz, yengeç ve midye çeşitlerine kadar geniş bir menü sunan Sota’da, misafirlerimizi şık ve sakin bir ortamda leziz ve eşsiz bir keşif yolculuğuna çıkarıyoruz.

SOTA ALAÇATI
Seafood | Bar
Denizin özel lezzetlerinden canlı istiridye, canlı Istakoz, mavi yengeç ve midye çeşitlerine kadar geniş bir menü sunan Sota’da, misafirlerimizi şık ve sakin bir ortamda leziz ve eşsiz bir keşif yolculuğuna çıkarıyoruz.
SOTA ALAÇATI
Seafood | Sushi | Bar
Ege Denizi’nin eşsiz ve bol çeşitli doğasından esinlenerek oluşturduğumuz menümüzde, kabuklu deniz ürünlerinin en güzel örneklerini misafirlerimizle buluşturmaktayız.

Ege Denizi’nin eşsiz ve bol çeşitli doğasından esinlenerek oluşturduğumuz menümüzde, kabuklu deniz ürünlerinin en güzel örneklerini misafirlerimizle buluşturmaktayız.

Restoranımızda kullanılan her malzemenin yöresel ve geleneksel yöntemlerle üretilmiş ve coğrafi etiketli olmasına özen gösteriyoruz. Bu sayede ülkemizin küçük ve yerel üreticisine destek oluyoruz. Ve keyifli müziklerimizle misafirlerimize benzersiz bir tecrübe sunuyoruz.

Sota Alaçatı’da öğlen servisinden başlayarak gece 23:30’a kadar hizmet veriyoruz. 

Sota Alaçatı’da mutlaka yemek yemelisiniz! Çünkü yemeklerimizde kullanılan tüm ürünlerin en iyisi olmasına özen gösteriyoruz. kendimizin yemeyeceği bir ürünü konuklarımıza asla sunmuyoruz…

Misafirlerimizi adeta evimize gelmiş konuklarımız olarak düşündüğümüz için, sunduğumuz ürünlerin mevsiminde ve yöresinden temin edilmesine özen gösteriyoruz.

FARKIMIZ

Alaçatı’nın en popüler butik otellerinden biri olan Viento ve kabuklu deniz ürünleri menüsü ile Alaçatı’da tek olan Restoranımız Sota’da  insan sağlığına uygun kaliteli ürünler kullanıyoruz.

Bu sebep ile geleneksel tarım, yerli hayvancılık, yerli tohumların bizler için ve geleceğimiz için öneminin farkında olarak küçük işletmeleri desteklemeye devam ediyoruz.

Buğdaydan ekmeğe, tuzdan şekere atalardan gelen usullerle, ilaçsız, katkısız olarak üretilip sofranıza kadar gelen yiyeceklerimizi güvenle ve keyifle tüketin.